Illustration

Розмінування територій

Наразі багато населених пунктів України мають ознаки забруднення території ВНП та потребують заходів з розмінування території. Йдеться не лише про громади, на території яких велися активні бойові дії чи ті, які було деокуповано, а й територій, по яких завдано авіаційних та ракетних ударів.У рамках реалізації алгоритму звільнення земель, проведення гуманітарного розмінування сприяє зменшенню територій під час проведення технічних обстежень, повного очищення земельних ділянок шляхом розмінування або очищення районів бойових дій. Цей етап виконується операторами протимінної діяльності (не залежно від форми власності) під наглядом Національного органу з протимінної діяльності.

  • Читати далі

    Що таке вибухонебезпечні предмети?До вибухонебезпечних предметів відносяться вибухові матеріали промислового призначення та саморобного виготовлення, боєприпаси, що містять вибухові речовини (ВНП), зокрема:● бомби і боєголовки;● керовані і балістичні ракети;● артилерійські, мінометні, ракетні боєприпаси та боєприпаси до стрілецької зброї;● всі міни, торпеди і глибинні бомби;● піротехнічні засоби;● касетні бомби і касети;● патронні обойми і піротехнічні пристрої;● електричні вибухові пристрої;● саморобні вибухові пристрої та інші предмети, що є вибухонебезпечними за своєю природою.
    Після очищення території від вибухонебезпечних предметів, відбувається утилізація боєприпасів. Одним із найважливіших етапів є зовнішній контроль якості. Розмінована ділянка не може бути передана кінцевому користувачеві без звіту відповідної інспекції з контролю якості. Ці функції в Україні виконують представники Міністерства оборони.Кожен з етапів розмінування має спиратися на міжнародні стандарти протимінної діяльності IMAS та проходити верифікацію.